Kaan Ayhan: Galatasaray’a gelirim diye kararımı çok erkenden vermiştim

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İHA

Yeni dönem hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Galatasaray’da başarılı defans oyuncusu Kaan Ayhan, çalışmalar, transfer süreci, maksatları ve hayalleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“Arkadaşlık, kalite, her şey üst seviyede”

Hazırlıkların çok yeterli gittiğini tabir eden Ayhan, şu formda konuştu:

Hull City ile oynadık, burada da bir hazırlık maçı yaptık. İki maçı da düzgün oynadığımızı düşünüyoruz. Hatta Hull City bence galibiyetti, son 5 dakika bizi üzdü lakin onun haricinde çok yeterli geçiyor. Arkadaşlık, kalite, her şey üst düzeyde. O yüzden biz çok memnunuz.

“Birbirimize daha çok alıştık”

Oynadıkları iki hazırlık maçında performansını kıymetlendiren 28 yaşındaki futbolcu, şu formda konuştu:

Önemli olan hazırlık maçları değil, lig maçları doğal ki. Benim adıma da âlâ başlangıç olduğunu düşünüyorum. Kadro arkadaşlarımla saha içinde daha çok mühlet geçirebildim. Birbirimize daha çok alıştık. Defansif manada da çok yeterli işler yaptığımızı düşünüyorum.

“Kolay bir karar değildi”

Galatasaray’a transfer sürecini anlatan başarılı defans oyuncusu, şunları dedi:

Kolay bir karar değildi. Kulübe baktığınızda kolay karardı lakin şampiyonluğa giden bir grup, oturmuş bir ekibe devre ortasına gelmek bence çok güç bir iş. Bunu biliyordum. Bilerek bu kararı aldım. Ben Galatasaray’a şampiyonluk yolunda ne kadar yardım edebilirsem etmek istedim. Umarım benim de katkım olmuştur. Saha içinde istediğim üzere mühlet geçiremedim fakat tekrar de ekip olarak başarılı olduk. Bunun da devamı gelir inşallah. Bonservis de artık Galatasaray’da. Çok memnunum. Benim için asıl süreç artık başlıyor.

“Beklentileri de kendi adıma ve kulüp ismine arttırmak istiyorum”

İlk günden beri ekiple birlikte olduğu için keyifli olduğunu aktaran Kaan Ayhan, şunları dedi:

Özellikle defans oyuncusu olarak kimi sistemlere alışmanız gerekiyor. Bu süreci çok âlâ pahalandırmak istiyoruz. Beklentileri de kendi adıma ve kulüp ismine arttırmak istiyorum.

“İnşallah elimizden geldiği kadar başarırız”

Kaan Ayhan, Üstün Lig şampiyonluğu için ise, şu halde konuştu:

İnanılmaz bir gündü. Kazandığımız bir derbiyle dönemi bu türlü kapatmak inanılmaz bir şeydi. O günden aklımda çok ayrıntılar kalıyor ki, hala bazen o günleri düşünüyorum. Benim için ve herkes için o dönem geride kalmıştır. Biz ileriye bakıyoruz. Mümkün olduğu kadarıyla daha büyük muvaffakiyetleri tekrarlamak ismine burada çalışıyoruz. İnşallah elimizden geldiği kadar başarırız.

“23 numarayı bilerek seçtim”

Galatasaray’ın 23. şampiyonluğu ve geldiğinde de 23 numaralı formayı almasının hatırlatılması üzerine 28 yaşındaki futbolcu, şu değerlendirmede bulundu:

Benim favori numaram 5. O da Lucas Torreira’daydı. Birkaç alternatif vardı. Bu alternatiflerin ortasında olan 23 numarayı bilerek seçtim. 2023’te 23. şampiyonluğu kutlamak ismine hayaller kurdum. O yüzden bu kararı verdim. İhtimal de vardı, o yüzden o denli bir karar aldım. O numara ile inşallah devam edeceğiz.

“Ali Sami Yen’de gol atmak beklemediğim bir şeydi”

Kaan Ayhan, sarı-kırmızılı forma ile Başakşehir’e karşı oynanan Türkiye Kupası maçında attığı birinci golü için, şu değerlendirmede bulundu:

Bir yandan o an çok kıymetliydi. Ali Sami Yen’de gol atmak beklemediğim bir şeydi. Tabi ki duran toplarda kendimden beklentilerim var ancak beklemediğim bir şeydi. Keşke maçta galibiyetle bitseydi. O vakit daha da hoş bir anı olacaktı.

“Takım arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorum”

Galatasaray’daki maksatlarını anlatan Ayhan şunları söyledi:

Galatasaray’da şampiyon olmak, bunu başardım. Başardığımızdan ötürü gurur duyuyorum. O yarım yıllık süreç, planlanmış bir süreçti. Oturmuş bir ekibe geldim. Kendi adıma da daha kıymetli adımlarım var. Onlar için çalışıp, çabalıyorum. İnşallah bunları da taraftarlarımız görür. Nando (Muslera) üzere büyük isim varken, bu ekipte kaptanlık bandına göz dikmem. Bir formda de sorumluluk almak istiyorum. Bu ekibin ağabeylerinden biri olarak, birinci dönem vazife biraz saha dışına düştü lakin saha içinde de daha çok sorumluluk taşımak istiyorum. Kendimi de buna hazır görüyorum. Ulusal ekipte yaptığım üzere burada da bir gün daha değerli vazife almayı planlıyorum. Her şeyden kıymetli doğal ki performansımı daha da arttırmak istiyorum. Ekip arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorum. Geçtiğimiz dönem yaşadığımız başarılarla birlikte bunu tekrarlamak istiyoruz.

“İnşallah hepimiz sağlıklı bir formda bu rekabeti sürdürürüz”

Takımdaki defans oyuncuları Abdülkerim Bardakcı, Victor Nelsson ile birlikte yaşadıkları forma rekabeti için de konuşan 28 yaşındaki futbolcu, şu biçimde konuştu:

Üçümüz de birebir karaktere sahibiz. Ben o denli düşünüyorum. Saha dışı pek çok konuşmayan fakat saha içi daha da hırslı, agresif bir karaktere sahibiz. Ben o denli düşünüyorum. Üçümüz de birbirimize hürmetimiz sonsuz. Çok konuşmadan uygun anlaşıyoruz. Rekabet kıymetli bir şey. Sizin performansınıza arttırmanız için kıymetli olan faktörler. O yüzden âlâ ki varlar. Uygun ki bu rekabet de var. İnşallah hepimiz sağlıklı bir formda bu rekabeti sürdürürüz.

“Mümkün olduğu kadar tadını çıkarmaya çalıştım”

Görev aldığı Fenerbahçe derbisinde neler hissettiğinin sorulması üzerine başarılı defans oyuncusu, şu formda karşılık verdi:

İsterdim ki 90 dakika o hissi tanım edeyim fakat 10 dakika oldu. Stattaki atmosfere baktığınızda 3-0’dan sonra bir rahatlık da çökmüştü. Herkes sevinçliydi. Ben de o sevinçle oyuna girdim. Mümkün olduğu kadar tadını çıkarmaya çalıştım. Hoş bir gündü. Doğal derbide 90 dakika oynamaktan hoş bir şey olduğunu düşünmüyorum.

“Hocamızın bize verdiği inancı geri ödemek istiyoruz”

Kaan Ayhan, Teknik Yönetici Okan Buruk’un oyuncularına yakın bir hoca olduğunu söz ederek, şu açıklamada bulundu:

Kendisi de İtalya’da geçirdiği vakitten ötürü farklı lisanlarda anlaşabiliyoruz. O yardım ediyor. Okan Hoca ile çok uygun, çok profesyonel bir münasebetimiz var. Daha da değerli adımlar atmak istiyoruz. Hocamızın bize verdiği itimadı geri ödemek istiyoruz.

“Öz itimatla ileriye gerçek kıymetli adımlar attığımı düşünüyorum”

Kariyerindeki dönüm noktalarını aktaran Ayhan, şu sözleri kullandı:

Benim aklımda 2-3 periyot noktası olduğunu düşünüyorum. Birincisi Düsseldorf’taki 2. Lig şampiyonluğumuz. O öz inançla ileriye gerçek kıymetli adımlar attığımı düşünüyorum. Esasen taraftarlarla sokakta karşılaştığımızda Fransa maçları akıllarına geliyor. Benim de aklımdan gitmiyor. Sağ olsunlar hatırlatıyorlar. 2 Fransa maçı, Galatasaray ve Düsseldorf’ta yaşadığım şampiyonluklar, çok büyük kritik anlar olduğunu düşünüyorum.

“Kalite olarak, ferdi olarak fark olduğunu düşünmüyorum”

Oynadığı Almanya Bundesliga ve İtalya Serie A ile Muhteşem Lig’i karşılaştıran Kaan Ayhan, şu formda konuştu:

Bazen medyanın ve kendi milletimizin büyüttüğü kadar aslında çok üst seviye fark yok. Bizim takımıza baktığınızda birebir o liglerde oynayan futbolcular artık gelip, bizim kadrolarda oynuyor. En son transferimiz Angelino ile 2-3 sene evvel Bundesliga’da karşılaştık, artık bizim ekibimizde. Tüm lig için geçerli. Kalite olarak, ferdi olarak fark olduğunu düşünmüyorum. Taktik manada kısa vakitte rakip gruplarda bazen oyundan kopmalar gördüm. Bizim önümüzde gideceğimiz uzun bir yol var. Çok da mümkün olmayan bir şey değil. Türkiye’deki gerilim düzeyi, İtalya ve Almanya’ya nazaran biraz daha yüksek. Kendi adıma konuşuyorum, İtalya’da bu biraz eksikti. Orada maçlar o manada daha rahat geçiyordu. Burada bilhassa Ali Sami Yen’de ekstra motivasyon oluyor. Farklı bir atmosfer yakalıyorsunuz. Statta performansınızın arttırabileceği güç oluyor. Benim hoşuma giden bir şey.

“Almanya’da kıymetli yetenekli futbolcularımız var”

Almanya’da Türk bir futbolcu olarak oynamanın zorlukları olup, olmadığının sorusuna Ayhan, şu açıklamayı yaptı:

Futbolun yaşattığı zorlukları oldu. Profesyonel yapmak istiyorsanız bir tek futbol değil, Almanya yada Türkiye değil, profesyonelleştirmek istiyorsanız birtakım zorluklar sizi bekliyor. O yüzden ekstra bir zorluk denk geldiğini diyemem. Mesela Almanya’da kıymetli yetenekli futbolcularımız var. Hepsi A ekibe yükselmeyi başarıyor. İnşallah bunun da devamı gelir. Ulusal kadro sürecimde de daima diyordum, Türk oyuncuları yetenekli, topa çok hakim olan oyuncular. Bazen oyun anlayışından kaybediyoruz üzere. Bunu inşallah daha çok geliştiririz. Ben çok umutluyum o bahiste, daha da ilerleyebileceğini düşünüyorum. Artık en son transferleri gördük, Arda üzere. Bu daha evvelden başlayan bir şey. Artık mesela ulusal gruba baktığınızda çabucak hemen yarısından fazlası yurt dışında oynuyor. Bu çok değerli bir şey. İnşallah daha da devamı gelir. Zira hak ettiğimiz yerlere gitmek istiyoruz. İnşallah genç yeteneklerimizle bir arada bunu gaye alırız.

“Maalesef 7-8 sene sonra birinci kez bir kampa katılmadım”

A Ulusal Futbol Ekibi ile ilgili amaçları için ise 28 yaşındaki futbolcu, şunları dedi:

Milli grupla ilgili son 2-3 kamp ile ilgili bir şey diyemeyeceğim. Maalesef 7-8 sene sonra birinci kez bir kampa katılmadım. Olağan ki birinci başta üzdü fakat ben önüme bakmak istiyorum. Galatasaray’da göstereceğim futbolumla ulusal ekibe tekrar girmek istiyorum. Açıkçası maalesef bunu altını çizerek diyorum; Euro 2020 hala beni üzen bir şey. O yüzden tekrar bir turnuvaya katılıp, halkımızı daha keyifli etmek istiyorum.

“Biz kendimize güveniyoruz”

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynamayı çok özlediğini vurgulayan Kaan Ayhan, şu formda konuştu:

Şimdi rakibe de bağlı. Baktığınız vakit play-offlarda çok değerli ekiplerle karşılaşabiliyorsunuz. Biz kendimize güveniyoruz. Ben mesleğim başında Şampiyonlar Ligi oynamıştım. Oraya geri dönme bahtı olursa, o talihi almak isterim. Avrupa Ligi de baktığınızda 6-7 sene evvelki üzere değil. Neredeyse Şampiyonlar Ligi düzeyinde bir lig olmaya başladı. Biz bu iki ligden birisinde çok değerli başarılara imza atmak istiyoruz. Doğal ki play-offlardan en yeterli formda gidip, Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz. Zati takım da o yönelik kurulmuş, aşikâr. İnşallah nasip olur.

“Muslera’nın burada olmasından ötürü çok memnunuz ve gurur duyuyoruz”

Uruguaylı kaleci Fernando Muslera üzere ismin önünde oynamanın neler hissettirdiğinin sorulması üzerine Ayhan, şu cevabı verdi:

Fernando Muslera bu ekibin kaptanı. Bu grupta bu sene herhalde 6. şampiyonluğunu yaşadı. Kulübün tarihinde çok kıymetli bir kaleci. Galatasaray’ın tarihinde kaleciler daima çok kıymetli isimler olmuştur. Muslera’da da bu isimlerin ortasında. Ayağına çok hakim. Bu bizim için kıymetli. Biz ekip olarak pres yapıyoruz, mümkün olduğu kadar topa sahip olmak istiyoruz. Bunun için de Muslera üzere bir kaleciye gereksiniminiz var. Hepimiz Muslera’nın burada olmasından ötürü çok memnunuz ve gurur duyuyoruz.

“Galatasaray’a gelirim diye kararımı çok erkenden vermiştim”

Geçmiş devirlerde de Türkiye’den teklifler aldığını söyleyen sarı-kırmızılı futbolcu, şu tabirleri kullandı:

Avrupa’da oynayan bir ulusal futbolcu olarak daima arayan, soran oldu. O periyotta Galatasaray ile daima görüşüyorduk. Benim için de esasen Türkiye’ye gelirsem, Galatasaray’a gelirim diye kararımı çok erkenden vermiştim. Transferin ne vakit olacağını bilmiyordum ya da hiç olur mu onu da bilmiyordum. Sassuolo’da o denli bir imkan oldu. Sonunda transfer de çok şükür oldu. Buraya gelebildik.

“Mert ile en son yaz tatilinde görüştük”

İtalyan grubu Sassuolo’da birlikte forma giydikleri ulusal futbolcu Mert Müldür ile görüştüklerini lakin transfer konusunda olmadığını aktaran Kaan Ayhan, şu açıklamayı yaptı:

Mert ile en son yaz tatilinde görüştük. Orada aile ortamı, arkadaş ortamı derken bu türlü şeyler çok konuşulmuyor. Mert’i yalnızca maçlardan değil, günlük hayatta da çok uygun tanıyorum. Kalitesi de aslında muhakkak. Benim onun işine karışmam hakikat olmaz. Ben gerçek bulmuyorum. Kendinin tahminen birtakım soruları olur, tahminen yardıma gereksinimi olur, her vakit ağabeyi olarak beni arayabilir, zati kendisi de biliyor. Bilmiyorum kendisini daha çok Avrupa’yı mı uygun görüyor yoksa farklı fikirleri mi var. Mert çok kaliteli bir oyuncu. Emin gerçek kararı sonunda verir.

“Geçen sezonki dayanağınız için teşekkür ediyorum”

Galatasaray taraftarları da bildiri gönderen Ayhan, şunları dedi:

Öncellikle geçen sezonki dayanağınız için teşekkür ediyorum. Azerbaycan’a gittiğimizde, Avusturya’ya geldiğimizde dayanağınızı her vakit hissediyoruz. İnşallah bu dayanağın de devamı gelir. Biz ekip olarak sizi daha da keyifli ederiz. Biz yalnızca ekip olarak değil, topluluk olarak, kulüp olarak daha değerli başarılara imza atmak için burada çalışıyoruz. İnşallah elimizden geldiği kadar bunu yapacağız.

“İstanbul’da çok mutluyum”

Son olarak İstanbul’daki hayat hakkında konuşan 28 yaşındaki futbolcu, kelamlarını şöyle tamamladı:

Trafik sorun değil. Dışarı çıkacağınız vakitleri uygun planlamanız gerek. Ben İstanbul’da çok memnunum. İtalya’da Modena küçük bir kent. Hoş bir kent lakin kısıtlı bir hayatı var. İstanbul o mevzuda hem aile hayatı için hem de kendim ismine çok daha hoş kent. Kimilerine tehlikeli bir yer diye latife yapıyorum. İstanbul’da yaşamamış olsak burada daha rahat oluruz fakat İstanbul’daki hareketliliğini insan tabi özlüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kaan Ayhan: Galatasaray’a gelirim diye kararımı çok erkenden vermiştim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnano
betnano
betnano
betnano
betnano giriş
sekabet
sekabet giris
totobet giris
totobet
supertotobet
supertotobet giriş
gebze avukat
gebze avukat firmaları
casino oyunları
en güvenilir bahis siteleri
forex firmaları
radar fx
dyorex
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
vbet giriş
vbet giriş
ngsbahis giriş
ngsbahis giriş
golden bahis
golden bahis
betnano giriş
Giriş Yap

Antalya Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin